MC Babyfit, Zábřeh

 

Předporodní kurzy s porodní asistentkou zde probíhají nepravidelně, mojí snahou je, aby se konal alespoň 1x v týdnu. Je tedy nutné sledovat  aktuality na FB stránkách, odkaz na stránky mateřského centra zde.

Na všechny lekce je nutné se objednat telefonicky nebo sms na 777 642 785 (abych Vás mohla informovat o změně, když budu u porodu)

 

Celým kurzem Vás provázím . Jedná se o kurz otevřený (je možné chodit jen na Vámi vybraná témata) a každou lekci se 1hod cvičí a 1 hod probírá teorie na dané téma.

 

Zaměření cvičení

Cvičení a cviky jsou vybrány speciálně pro těhotné ženy. Zaměřujeme se na důkladné uvolnění a protažení všech svalových skupin, ale také na uvolnění vazů. Jsou začleněny prvky gravidjogy, cviky dle Mojžíšové, cvičí se s gymnastickými míči, overbally, masážními míčky, atd.

Protažené tělo tak může poskytnou miminku potřebné místo, aby zaujalo ideální polohu pro porod.

IMG 20190506 174208

Přehled témat:

Péče v těhotenství – Výběr porodnice (co s sebou, kdy vyjet) – Porodní plán – Průběh porodu (1.část) – Průběh porodu (2.část) – Šestinedělí (a první chvíle doma) – Kojení (správné techniky a nejčastější problémy) – Strategie pro zvláštní situace (Konec pánevní, císařský řez, předčasný porod) – Bonding (budování vzájemného vztahu) – Koupání a péče o novorozence

 

ROZPIS CVIČENÍ - červen

5.6.   17:00-18:00 těhotenské cvičení     18:00-19:00 Péče těhotenství (těhotenská průkazka, vyšetření - je vše povinné?, nejčastější potíže těhotných)

10.6. 17:00-18:00 těhotenské cvičení      18:00-19:00 Výběr porodnice ( přehled porodnic a služeb v našem kraji, co s sebou a kdy vyjet?)

17.6. 17:00-18:00 těhotenské cvičení      18:00 - 19:00 Porodní plán a vše kolem něj

 

 

Předporodní příprava pro páry

Je nutné se telefonicky předobjednat 777 642 785

Délka trvání: 4 hodiny Cena kurzu na pár je 1000,- (platba předem na účet) Kapacita omezena na 5 párů.

Protože porodem vše nekončí ale začíná..... a protože je to změna, která může ovlivnit celou rodinu je víc než nutné, být na tuto chvíli připravená. Porod není něco, co se musí přežít a vydržet. Je to přechodová a důležitá chvíle v životě ženy, která bude mít velký vliv na její další mateřské poslání. A stejně důležitá chvíle to je i pro rodící se miminko. Velmi záleží na tom, jak se narodíme.

 Na kurzu se probírají základní informace, které by měl každý, kdo jde dělat doprovod k porodu znát. Vše je stručně a přehledně, aby se v tématu orientovali i muži. Tím spíše pokud váhají, zda k porodu jít……. 

Porodní plán - zdravý porod, doporučení WHO a péče založená na důkazech - jak ženu u porodu podpořit - ideální podmínky a prostředí u porodu, - relaxace a práce s dechem, - úlevové techniky a možnosti při kontrakcích, - bonding,ranná vazba, šestinedělí,křehké období v životě ženy,- kojení, pokračování vazby 

 

Snmek1