Tohle jsou mé vzpomínky z porodu - Jitka V.

V pondělí 23.4.2018 jsem musela nastoupit na vyvolání porodu z důvodu přenášení. Z toho jsem měla obavy, protože jsem vše chtěla od začátku co nejvíc přirozeně, bez jakýkoliv léků, hormonů, zásahů..  a přála jsem si, aby miminko přišlo tehdy, kdy samo chce. Ráno jsem dostala tabletu s tím, že porod se rozběhne nejdřív ten den večer. Jenže se rozběhl skoro ihned :)

received 923372694529533

- I když jsem původně během těhotenství plánovala, že budu chtít při porodu napustit vanu (nebo bazén), relaxační hudbu, tmu, aromaterapii.. překvapilo mě, že nakonec jsem byla natolik ponořená v sobě, že jsem nic z toho nepotřebovala, nevnímala jsem okolí, vše mám jako v mlze, pamatuji si vlastně jen takové útržky - vlídná slova podpory, teplý obklad, .. subjektivně mi přijde, jako by to celé trvalo maximálně půl hodiny. Zajímavé je také to, že v mých vzpomínkách si vzpomínám na bolest pouze u kontrakcí po prasknutí vody a než jsem šla na sál. Přísahala bych, že na sále už mě nic nebolelo. 

- Pamatuji si, že se všichni kolem divili, jak to jde rychle - což bylo jistě i díky doporučením na cviky se šátkem od mé porodní asistenky, které jsme poctivě cvičili :)

 

- Ve 12:27 se pak narodila Elenka - chtěli jsme se na pohlaví miminka kouknout po narození sami, aby to bylo o to větší překvapení a nakonec jsme na to po narození málem zapomněli :) 

- Dodnes jsem moc šťastná, že se do detailu dodržel můj porodní plán, to pro mě bylo velmi důležité, asi to nejdůležitější

- Také jsem ráda, že jsem nevyužila nabídku epidurálu a zvládla to sama za sebe, tak, jak jsem si plánovala a přála

- Moc mi během porodu pomáhaly rady a tipy porodní asistentky, celkově tato individuální péče. Byla jsem moc ráda, že jste tam byla.

Myslím, že je skvělý mít u porodu někoho, s kým už člověk vše předem plánoval a alespoň trochu toho člověka zná.

- Navíc byla skvělá možnost cokoli s Vámi řešit i po porodu a během šestinedělí, byla jsem ještě taková zranitelná a zmatená a každá Vaše podpora mi moc pomáhala. 

- Taky je vážně krásný, že i teď, po více než čtyřech měsících od porodu si na nás vzpomenete a napíšete, jak se nám daří. Vaše péče zkrátka začala už před porodem a neskončila ani po něm. Velmi si Vašeho lidského a empatického přístupu vážím, zároveň Vás obdivuji jakožto zdravotníka po profesní stránce. 

- Nedokážu si porod představit lepší. Jsem moc ráda za volbu Krnovské porodnice a Vás. Myslím, že tohle všechno dalo Elence ten nejlepší možný start do života. 

 

Jitka

received 1958082420919066