Podpora u plánovaného císařského řezu

Řada žen využívá podporu porodní asistentky i při císařském řezu.  Výhodou je, že odpadá nejistota termínu, který není u běžného porodu nikdy jistý, a tak není nutné držet porodní pohotovost.received 2269778946422554

Důvody k plánovanémuSC

císařský řez je stanoven na základě indikace lékaře. Nejčastějšími důvody jsou zdravotní stav ženy ( přidružené onemocnění nebo předešlý SC v anamnéze) a nebo nepříznivá poloha miminka (nejčastěji konec pánevní).

Ačkoliv jde v dnešní době o relativně bezpečný operativní zákrok je třeba důkladně zvážit všechny možnosti.  Mnoho žen dnes po předešlém císařském řezu z důvodu nevhodné polohy dítěte, zvažuje v dalším těhotentsví možnost porodit vaginálně. Statisticky nám vychází, že pokud má žena podporu  zkušeného odborného pečovatele (porodní asistentku, dulu) je úspěšnost VBAC (Vaginal birth after caesarea) až 80%.

 received 350316502343027

Plánovaný SC a podpora rané vazby v Krnově

V případě plánovaného porodu v porodnici SZZ Krnov se nastupuje v dopoledních hodinách den před operací. S ženou je sepsána dokumentace, souhlasy s operací a anestezií, je natočenom monitor srdeční činnosti miminka KTG a žena je vyšetřena porodníkem.

V den D přijíždím brzy ráno a celou proceduru příprav před císařským řezem provádím z pozice a kompetence porodní asistentky. Poté ženu, popřípadě i partnera, doprovázím na operační sál, kde pořizuji fotky a pomáhám s prvním kontaktem kůže ne kůži přímo na sále.

Po dokončení operace se miminko na chvíli přesunuje na hruď tatínka a žena je přesunuta na pokoj šestinedělí. Zde se podle domluvy a přání pokračuje v bondingu a kontaktu, přikládá se k prsu. Žena mezitím odpočívá a vítá se s miminkem. Po celou dobu může být přítomem partner (či jiný doprovod).

Na oddělení je žena sledována v klasickém pooperačním režimu, kdy se sleduje její celkový stav, fyziologické funkce, bolest atd.

 received 2097462227220413

Cena a rozsah služby:

Služba zajišťuje maximální soukromí a minimum personálu, který se u ženy střídá. Dodává ženě, ale i parnerovi pocit jistoty a bezpečí a zásadně se snižuje stres.

Ranní předoperační příprava, doprovod na operační sál a možnost focení, podpora rané vazby, přiložení k prsu a první přisátí  + 2 hodiny sledování pooperačního stavu ženy

 

Kompletní péče a příprava před plán.SC (nemocnice Krnov) 5000,- + cestovné 7kč/km

 

received 612009405973350